Ana Sayfa Anti - Spam Kuralları

Anti - Spam Kuralları

Anti - Spam Kuralları

ANTİ - SPAM KURALLARI

Toplu Mail Gönderimi Anti-Spam Politikası

Gelişmiş Profesyonel E-mail Gönderim Sistemi

Toplu Mailci Hizmetleri'de alıcının izni olmadan yapılan toplu email gönderimlerine, yani spam'e hiçbir şekilde izin verilmemektedir.

Spam, alıcının izni olmadan gönderilen emaillere verilen isimdir. İngilizce'de ve email pazarlama terimlerinde Unsolicited Bulk Email (UBE) olarak da adlandırılmaktadır.

Bir emailin spam olabilmesi için, hem alıcının izni olmaması ve alıcı tarafından istenmeyen, (Unsolicated) hem de bir alıcı listesinin parçası olarak toplu bir biçimde (Bulk) gönderilmesi gerekmektedir.

Toplu Mailci Hizmetleriprogramını kullanarak spam gönderim yaptığı tespit edilen müşterinin hesabı anında kapatılır. Eğer size Toplu Mailci Hizmetleri'den izniniz dışında mailler gönderildiğini düşünüyorsanız ya da Anti-Spam Politikamız hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız info@dorukbt.com adresinden bizimle temasa geçin.

Toplu Mailci Hizmetleri'de bir hesap oluşturup kullanmaya başladığınızda Kullanım Koşulları'nı da kabul etmiş sayılırsınız. 

Toplu Mailci Hizmetleri'de hangi email adreslerine gönderim YAPILABİLİR?

Toplu Mailci Hizmetlerikullanarak email göndereceğiniz kişilerin açık ve net bir şekilde sizden email almayı kabul ettiklerine dair izinlerini almış olmanız gerekmektedir. Kişilerin izinleri aşağıdaki listede belirtilen yöntemlerden biriyle alınmış olmalıdır.

Web sitenize ekliyeceğniz ebülten üyelik formu;
Web sitenizdeki email adresi sorduğunuz, içerisinde sizden email almayı kabul ettiklerini belirten bir checkbox bulunan diğer formlar. Bu form içerindeki sizden duyuru almak istiyorum seçeneği otomatik olarak seçili gelmemelidir.

Kağıt üzerinde doldurulan anket, bilgi, iletişim vb. formlarla alınan email adresleri. Yine bu formlar üzerinden kişiye açık ve net bir şekilde email yolu ile kendileri ile iletişime geçileceğini belirten bir şık içermelidir. Formu dolduran kişi de bu şıkkı işaretlemelidir.
Sizden son iki yılda hizmet ya da ürün almış müşterilerinizin adresleri.

Kartvizitini alırken kendilerine sizden email alabileceklerini belirttiğiniz kişilerin email adresleri. Eğer kartvizitler fuar, kongre ya da benzeri bir organizasyonda kutu içerisine atılmışsa bu kişilere email yolu ile iletişime geçilecekleri belirtildiği taktirde bu kişilerin de email adresleri kullanılabilir.

Toplu Mailci Hizmetleri'de hangi email adreslerine gönderim YAPILAMAZ?

Yukarıdaki liste dışına giren her koşulu içeren email adresleri, Toplu Mailci Hizmetleri'de listeye eklenemez ya da bu adreslere gönderim yapılamaz. Toplu Mailci Hizmetleri'i kullanarak aşağıdaki kriterlere uyan email adreslerine gönderim yapmamayı kabul edersiniz:

Alıcının iznini aldığınızı ispat edemediğiniz email adresleri
Satın aldığınız, kiraladığınız ya da farklı bir yolla üçüncü parti bir hizmet sağlayıcıdan edindiğiniz email adresleri. Bu listelerde bulunan adreslere email gönderebilmek için email sahiplerinin izinlerini doğrudan sizin almış olmanız gerekmektedir. Satın aldığınız kişi ya da kurumların alıcılardan izin almış olmaları ya da aldıklarını belirtmeleri sizin bu listeye gönderim yapma izniniz olduğu anlamına gelmez.

Son iki yılda hiçbir iletişime geçmediğiniz email adresleri.
Herhangi bir web sayfası, yazılı medya ya da benzeri ortamdan aldığınız email adresleri. Kişi ya da kurumların email adreslerini farklı ortamlarda herkesin görebileceği bir şekilde yayınlamaları sizden email almayı kabul ettikleri anlamına gelmez.
Bu tarz alıcılara pazarlama materyalleri, duyurular ve kampanyalarınız ile ilgili mailler göndermek faydalı olmaktan çok sizin ve firmanız için zararlı olacaktır. İzin almadan gönderdiğiniz maillerin alıcıların büyük bir çoğunluğu, sizden gelen mailleri spam olarak işaretleyeceklerdir.
 

Emailiniz içerisinde bulunması gerekenler

Toplu Mailci Hizmetleriile göndereceğiniz her duyuruda CAN-SPAM koşullarında da belirtilen aşağıdaki içerikler bulunmalıdır.

Listelerinize göndereceğiniz emaillerin içeriğinde tek tıklama ile alıcının listeden ayrılabilmesini sağlayan listeden ayrılma linki bulunmalıdır. Bu link Toplu Mailci Hizmetleriile gönderilen her emailin altına otomatik olarak eklenir.

Gönderenin açık adı ya da unvanı ve fiziksel posta adresi bulunmalıdır.
 

Gönderilerinizin spam olup olmadığını nasıl anlıyoruz?

Hotmail, MSN, Yahoo, Gmail, AOL gibi büyük Internet Servis Sağlayıcılar (ISS) ile yapılan ISP Feedback Loop sözleşmeleri kapsamında Toplu Mailci Hizmetleriile yapılmış gönderilere alıcıların şikayetleri tarafımıza iletilmektedir. Bu servis sağlayıcılara giden emailleri alıcılar spam olarak işaretler ise bu bilgi tarafımıza iletilir ve hangi kullanıcının spam mail gönderdiği ekibimizce incelenir. Tüm alıcılarınızdan gelen şikayetler %0,25'in üzerinde ise hesabınız kapatılır.

Toplu Mailci Hizmetleriile gönderilen her emailin altına otomatik olarak alıcının spam şikayetinde bulunabilmesini sağlayan spam olarak bildir linki bulunmaktadır. Bu linke tıklayan alıcılara gönderilmiş duyurular ile ilgili bilgi tarafımıza iletilir. Ekibimizce değerlendirilen şikayetler doğrultusunda hesabınız kapatılabilir.

Hergün yapılan Blacklist kontroller ile Toplu Mailci Hizmetleriile gönderilen duyuruların kara listeye girmesi koşulu takip edilir. Toplu Mailci Hizmetlerigönderilerinden herhangi biri nedeni ile kara listeye girilmesi durumunda ekibimizin yapacağı inceleme ile hangi gönderinin ve müşterinin buna sebep olduğu bulunur ve bu müşterimizin hesabı kapatılır.